prawo karneJazda pod wpływem alkoholu

1 października, 2023by adwokat Sylwia Kuligowska
https://adwokatkuligowska.pl/wp-content/uploads/2023/09/police-car-7047043_1280.jpg

Jeśli przydarzyła się Tobie jazda pod wpływem alkoholu nie działaj na własną rękę tylko już dzisiaj skontaktuj się z naszą kancelarią adwokacką i skorzystaj z pomocy prawnej.

W sprawach dotyczących jazda pod wpływem alkoholu adwokat bydgoszcz , największym zmartwieniem dla kierowcy jest grożący zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat. Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów w tym przedziale oznacza, że w przyszłości skazany będzie musiał ponowie zdawać egzamin na prawo jazdy w WORD.

Czy jest jakaś szansa by uniknąć ponownego egzaminu? Tak. Jazda na podwójnym gazie, nie zawsze musi oznaczać kolejny egzamin, jeśli uzyskamy warunkowe umorzenie postępowania karnego – które umożliwia orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w wymiarze roku.

Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.

Spełnienie powyższych przesłanek nie tylko może pozwolić na orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na krótszy okres ale również wpłynąć na niższy wymiar kary, co w praktyce oznacza zminimalizowanie konsekwencji finansowych.

Kierowco, jeśli na szali jest Twoje prawo jazdy, nie działaj w pojedynkę tylko zwróć się do naszej kancelarii, by skutki Twojego działania były jak najmniej dotkliwe.

adwokat Sylwia Kuligowska

jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskała tytuł magistra prawa broniąc pracę magisterską z zakresu prawa karnego. W swojej pracy kieruje się zasadami etyki zawodowej i przepisami prawa, starając się przedstawić Klientowi wszystkie możliwe rozwiązania i pomóc w wyborze najlepszego, zapewniając przy tym poufność i dyskrecję.

adwokat
Sylwia Kuligowska

Wojska Polskiego 8/27, Bydgoszcz
+ 48 605 053 655
sylwia@adwokatkuligowska.pl