prawo cywilneDLACZEGO WYBRAĆ NAJEM OKAZJONALNY?

https://adwokatkuligowska.pl/wp-content/uploads/2020/03/building-metal-house-architecture-101808-1280x853.jpg

W dzisiejszych czasach trudno o dobrego, solidnego i terminowego lokatora. Rynek najmu nieruchomości jest bardzo duży, a właścicielom lokali mieszkalnych nie jest łatwo wynająć mieszkanie właściwej osobie.

Z doświadczenia i współpracy z Klientami wiem, że najbardziej obawiają się dwóch rzeczy: zaległości z płatnościami za mieszkanie oraz niemożliwości eksmitowania lokatora.

I w tym drugim przypadku najem okazjonalny jest instytucją, która przychodzi wynajmującym z pomocą.

W przypadku zaległości z regulowaniem przez lokatora opłat, wynajmującemu pozostaje powództwo o zapłatę w celu odzyskania należności. O ile właściciel przeboleje brak wpłat od lokatora, o tyle trudniej znieść sytuację, kiedy nie dość że nie płaci to jeszcze nadal mieszka.

Przy zwykłej umowie najmu należy uruchomić procedurę eksmisji lokatora, która jest przede wszystkim długotrwała. Dodatkowo lokatora chronią przepisy ustawy o prawach lokatora, co nie ułatwia sprawy właścicielom. W przypadku umowy najmu okazjonalnego właściciel ma prostą drogę do eksmisji lokatora, który zalega z płatnościami. Ujmując w skrócie, właściciel występuje do sądu o nadanie aktowi notarialnemu klauzuli wykonalności, po czym z takim dokumentem udaje się do komornika celem eksmitowania lokatora. Procedura ta jest szybsza, łatwiejsza i mniej kosztowna. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Właściciel musi jednak pamiętać, aby zawierana z lokatorem umowa była poprawnie sformułowana, w wymaganej formie ze wszystkimi załącznikami. Jeśli zastanawiasz się nad najem okazjonalny bydgoszcz skontaktuj się naszą kancelarią, by uzyskać pomoc w sporządzeniu prawidłowej umowy, która zabezpieczy Twoje prawa.

adwokat Sylwia Kuligowska

jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskała tytuł magistra prawa broniąc pracę magisterską z zakresu prawa karnego. W swojej pracy kieruje się zasadami etyki zawodowej i przepisami prawa, starając się przedstawić Klientowi wszystkie możliwe rozwiązania i pomóc w wyborze najlepszego, zapewniając przy tym poufność i dyskrecję.

adwokat
Sylwia Kuligowska

Wojska Polskiego 8/27, Bydgoszcz
+ 48 605 053 655
sylwia@adwokatkuligowska.pl